Soutěžíme v angličtině s WocaBee

Křivoklátská škola se ve druhé polovině října zapojila do čtvrtého ročníku inovativní soutěže pro školy Jazykový WocaBee šampionát. Soutěží se v jednoduché online aplikaci na učení slovíček s názvem WocaBee. Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem. Učitel řídí jejich výuku zadáváním balíčků slovní zásoby. Pro každou třídu jsou balíčky zadávány dle jejích potřeb a učebních plánů. V soutěži se hodnotí píle žáků v učení cizích jazyků a kritériem je počet bodů získaných procvičováním slovíček. Čím více žáci procvičují, tím více bodů za správné odpovědi získají a více se také naučí. Každá třída soutěží jako tým, takže se zapojí a zlepšují opravdu všichni. V okresním kole, kterého se na Rakovnicku zúčastnilo 40 týmů, obsadila ZŠ Křivoklát prvních pět míst. Výrazně nejlepšího výkonu dosáhli žáci devátého ročníku, kteří s téměř osmi sty body v průměru na žáka a den získali titul okresních šampionů. Jako vítězové postoupili naši deváťáci do listopadového krajského kola. Nejlepší hráčka týmu Tereza Červená byla v tomto kole hodnocena jako osmdesátá nejlepší z celkového počtu 44 387 žáků z celé České republiky. Její výkon a odhodlání nyní strhává také spolužáky, kteří jsou odhodláni uspět také v kole krajském a postoupit do celorepublikového finále. Žáci soutěží o hodnotné ceny pro tým i jednotlivce, ale tou nejdůležitější výhrou do života však bude zlepšení jejich jazykových vědomostí a schopností. Práce v aplikaci žáky aktivně motivuje k učení jazyků, které jsou v dnešní době mimořádně důležité. Jsme velmi rádi, že i na naší škole můžeme učit cizí jazyky inovativním a moderním způsobem, který přináší žákům zábavu i skutečné výsledky!

Mgr. Petr Tříska

Plánované akce ZŠ

Čt 8.12.2022
netradiční cvičení - 1. stupeň

St 14.12.2022
"Leonardo da Vinci" (divadelní představení a výstava)

Po 19.12.2022

Út 20.12.2022

Čt 22.12.2022

Čt 22.12.2022
"Zpívání u stromečku" - 1. stupeň

Plánované akce MŠ

St 7.12.2022
vánoční besídka (1. třída od 15:30, 2. třída od 16.00 hod.)